Vești bune pentru târgoviștenii care folosesc transportul în comun
Daniel Cristian STAN, primarul Municipiului Târgoviște, a făcut câteva precizări cu privire la plata biletului de transport, chiar în autobuz: „Noile validatoare au fost montate și în autobuzele electrice. De acum, plata călătoriei este mult mai simplă, rapidă și civilizată.
Cum poți plăti cei 2 lei pentru o călătorie, adică cel mai mic tarif din România? Avem la dispoziție următoarele opțiuni:
– Direct cu cardul sau telefonul: Apropii telefonul sau cardul bancar de validator și plata se face instant;
– Cash la șofer: plătești direct în autobuz, iar șoferul îți eliberează biletul pe loc, de pe tabletă;
– La automatele de bilete: cumperi biletul din stație și îl validezi rapid când te urci în autobuz.”
Vali NIȚU
Partajează acest conținut:

Lasă un răspuns