Vești bune pentru târgoviștenii care folosesc transportul în comun

Vești bune pentru târgoviștenii care folosesc transportul în comun

Daniel Cristian STAN, primarul Municipiului Târgoviște, a făcut câteva precizări cu privire la plata biletului de transport, chiar în autobuz: „Noile validatoare au fost montate și în autobuzele electrice. De acum, plata călătoriei este mult mai simplă, rapidă și civilizată.

Cum poți plăti cei 2 lei pentru o călătorie, adică cel mai mic tarif din România? Avem la dispoziție următoarele opțiuni:

– Direct cu cardul sau telefonul: Apropii telefonul sau cardul bancar de validator și plata se face instant;

– Cash la șofer: plătești direct în autobuz, iar șoferul îți eliberează biletul pe loc, de pe tabletă;

– La automatele de bilete: cumperi biletul din stație și îl validezi rapid când te urci în autobuz.”

Vali NIȚU

Partajează acest conținut:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *